FAQ

Witamy w FAQ (frequently asked questions)

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów Profit Tree. Jeśli nurtujące Ciebie zagadnienie nie zostało poruszone wystarczy użyć formularza kontaktowego na dole strony. Wyślij do nas swoje zapytanie, postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.

Jaką kwotę muszę przeznaczyć aby móc inwestować?

Aby inwestować nie musisz posiadać dużego nakładu pieniężnego. Nawet małe kwoty w wysokości 200zł – 300zł wpłacane regularnie pozwolą Tobie uzbierać pokaźny kapitał. Liczy się czas i systematyczność.

Czy inwestycje mogą być gwarantowane?

Istnieją plany inwestycyjne, które gwarantują określoną minimalną stopę zwrotu. Oznacza to, że rozpoczynając inwestycję dzisiaj, wiemy ile minimalnie będziemy mogli wypłacić po jej zakończeniu. Suma zarobionych pieniędzy w dużej mierze zależy od długości inwestycji. Gwarantowane plany inwestycyjne reprezentują jednak niższą stopę zwrotu z kapitału.

Czy muszę coś z tym robić, jakoś tym zarządzać?

Efektywne oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych nie wymaga od Ciebie śledzenia sytuacji na rynku ani dokonywania żadnych analiz. Twój kapitał zarządzany i pomnażany jest poprzez licencjonowanych doradców inwestycyjnych, którzy są ekspertami w dziedzinie pomnażania kapitału. Dla zainteresowanych istnieje  jednak możliwość zmiany alokacji lub konwersji środków zebranych na lokacie we własnym zakresie.

Jak długo muszę płacić / inwestować?

Długość planu inwestycyjnego zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz celów jakie chcemy osiągnąć. Czym dłużej oszczędzamy na polisie tym lepiej. Minimalny czas inwestowania zależy od ubezpieczyciela, lecz jest to zazwyczaj 5 lat. Maksymalny czas inwestycji określa nasz wiek lub wybrane rozwiązanie i jest to zazwyczaj 30 lat. Istnieje wiele pośrednich rozwiązań.

Jeśli coś mi się stanie, co dzieje się z inwestowanymi pieniędzmi?

W razie Twojej śmierci pieniądze zgromadzone na polisie wypłacane są osobie uposażonej czyli wskazanej przez Ciebie podczas zakładania planu. Jeżeli osoba taka nie została wyznaczona, spadkobiercami będą osoby ustalone według hierarchi opisanej w ogólnych warunkach polisy.

Czy nie lepiej trzymać wszystkie oszczędności w banku?

Odkładanie pieniędzy na lokacie w banku to dobra forma oszczędzania krótkoterminowego np. na komputer, nowe meble czy wakacje. W długiej perspektywie czasowej polisy kapitałowe reprezentują znacznie większą stopę zwrotu niż lokaty oszczędnościowe, nie wchodzą również w masę upadłościową towarzystwa ubezpieczeniowego w przeciwieństwie do kapitału trzymanego w banku. Warto też wspomnieć o korzyściach prawno-podatkowych będących unikalną cechą polis inwestycyjnych.

Potrzebujesz fachowej pomocy?
Zadzwoń 0207 1833 604