Inwestowanie kontra oszczędzanie

Inwestowanie jak i oszczędzanie, to formy odkładania posiadanych pieniędzy. Różnią się od siebie instrumentami finansowymi jakie są wykorzystywane do ich realizacji.

Oszczędzając  zatrzymujesz kapitał, który już posiadasz korzystając z instrumentów rynku pieniężnego czyli rachunków i lokat bankowych. Według Profit Tree ten rodzaj odkładania nadwyżek domowego budżetu jest odpowiedni  gdy Twoim celem jest nowy komputer, lepszy samochód czy wymarzone wakacje.  Oprocentowanie takich rachunków czy lokat często jest niższe niż inflacja, co oznacza stratę siły nabywczej odkładanego pieniądza. Ewentualna strata jest niewielka ze względu na krótki horyzont czasowy. Atutem natomiast jest szybki lub natychmiatowy dostęp do oszczędności zgromadzonych na rachunku.

Inwestując swoje nadwyżki wpłacasz posiadany kapitał (w dowolnych proporcjach) w instrumenty rynku kapitałowego czyli akcje, obligacje lub fundusze inwestycyjne. Jest to złożony proces pomnażania kapitału, dlatego aby pewnie inwestować należy posiadać wiedzę w tym zagadnieniu lub korzystać z usług firm posiadających gotowe rozwiązania zarządzane poprzez specjalistów. W Profit Tree wyznajemy zasadę efektywnego oszczędzania czyli inwestowania w rozwiązania finansowe z wykorzystaniem zasady pewności. Dywersyfikacja ryzyka osiągana jest poprzez regularne inwestowanie w średnim i długim horyzoncie czasowym. Całość  powiązana z procentem składanym powoduje, że możesz oczekiwać ponadprzeciętnych zysków. Takie plany stosowane są głównie do zabezpieczania finansów w przyszłości (prywatna emarytura)  realizacji celów inwestycyjnych np. zakup mieszkania, zabezpieczenia przyszłości dzieci (np. pieniądze na studia)  lub szybszej spłaty kredytu.

Inwestowanie oraz oszczędzanie to formy przechowywania kapitału, których rodzaj  determinuje założony przez Ciebie cel. Nie ma złych rozwiązań finansowych są jedynie źle dobrane lub źle zastosowane. Konsultanci Profit Tree pomogą w dobraniu odpowiedniego rozwiązania, które zapewni Tobie pewność i pomoże osiągnąć zamierzone cele. Nie czekaj, skontaktuj się już dziś i sprawdź jak Ty możesz skorzystać.

Profit Tree – Pewność. Jakość. Doświadczenie!

Potrzebujesz fachowej pomocy?
Zadzwoń 0207 1833 604